понеділок, 27 серпня 2018 р.

Критичне мислення для вчителів: навчання через досвід


Тайм-менеджмент та ресурси для підвищення ефективності роботи педагога



Україна - свята моя земля


Перший урок. Діти об'єднують Україну

Перший урок

Діти об'єднують Україну

Мета: сформувати уявлення учнів про школу як країну знань, розширити кругозір учнів про рідну Україну, про народну символіку та державні символи, викликати інтерес до пізнання своєї Батьківщини, її просторів, розвивати почуття патріотизму, заохочувати творити добро, здобувати знання, щоб бути гідним учнем своєї школи і громадянином своєї держави.
Девіз уроку: Усі ми – це наша родина, це наша сім’я, це наша Україна.
Обладнання. Карта України, Державний Герб, Прапор, презентація «Україна – моя Батьківщина», мꞌяка іграшка для ранкового кола, предметні малюнки для вправи «очікування» (олівці, мікроскоп, друзі, книга, ноти, мꞌяч, інтерактивна дошка), малюнки цеглинок  зі дієсловами (дружити, мислити і т.д.), виготовлене серце, червоний кольоровий  папір, ножиці, лего цеглинки, бюро знахідок (рушник, колоски, гілочка калини, віночок) сонечко, промінчики.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Треба всім нам привітатись:
“Добрий день!”
Дружно голосно сказати:
“Добрий день!”
Вліво-вправо поверніться,
Всім навколо усміхніться!
“Добрий день!”
Ранок розпочавсь цікаво,
Світить сонечко ласкаво,
В календарик заглядає
І від усмішки аж сяє.

Свято урожаю


Гриби їстівні та отруйні. Правила збирання грибів


Природознавство
2 клас
Тема. Гриби їстівні та отруйні. Правила збирання грибів.
Мета. Розширити та поглибити знання учнів про гриби своєї місцевості, ознайомитися з видами грибів, навчати        відрізняти їстівні та отруйні гриби, виховувати дбайливе ставлення до природи, сприяти збереженню        здоров’я.
Обладнання:  ілюстрації їстівних і отруйних грибів, конверти   із завданнями, кошики, презентація

Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів дзвінок «Дзелень!»
Привітай
мось: «Добрий день!»

Створення ситуації успіху.
Урок наш розпочинаю
Усім успіху бажаю.
А для цього нам потрібно

Учні (девіз )         Не просто слухати, а чути.   
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати. 
Дружно і плідно працювати.
Вчитель.
-         А допоможе нам в цьому  настрій. З яким настроєм ви прийшли на урок? (Діти відповідають смайликами).
-         Чому у вас такий настрій?
-         А чи не відчули ви дивний аромат у класі? Які враження виникли у вас? Чи вплинув аромат на настрій?
Уявіть що в ваших долоньках дрібка гарного настрою. Поділіться ним, щоб зробити день приємним для всіх, хто поряд з вами.
 2. Мотивація діяльності.
-         Якщо настрій чудовий, я пропоную вам вирушити у подорож до царств природи. Наша подорож обіцяє бути цікавою і корисною. Нам допоможуть наші набуті знання та спостереження,  а також  завітали наші давні знайомі Сойка Синьокрилка та Їжачок Хитрячок.

3. Хвилинка фенологічні спостереження.
Сойці дуже цікаво, чи поспішаючи до школи ви звернули увагу на погоду?
Рубрика «За 1 хвилинку про нашу днинку» В ролі синоптика сьогодні Надійка. 
Пора  року, місяць, число. (Пора року  осінь. Сьогодні 17 листопада. )
Температура -
Стан неба  (ясно, хмарно, похмуро)
Вітер ( тихий- шелестить листя, легкий- хитаються тонкі гілки,слабкий – хитаються гілки)
Опади.

Актуалізація опорних знань.
а) Розвиток мовно-слухової уваги, пам’яті.
- Перевіримо вашу увагу і пам'ять. Визначте, яке   слово зайве.
   1) Береза, дуб, калина, липа.
   2) Бузок, смородина, ліщина, клен.
   3) Чорнобривці, ромашка, аґрус, кульбаба.
б) Продовжіть речення.
За тривалістю життя рослини поділяються на … (багаторічні, однорічні)
в) Робота в групі.
Розподілити  рослини на дві групи
Багаторічні
Однорічні
Верба
Калина
Горобина
Чорнобривці
Горох
Соняшник

Якщо в групі  дружно працювати швидко можна виконати завдання.

Сойка Синьокрилка приготувала для вас  Подивіться  на плоди та насіння рослин і розкажіть як вони поширюються.
1)          (Крилатки клена, насіння липи, малюнок кульбаби)
    Насіння клена схоже на пропелер, насіння липи має крило.Ці рослини поширюються вітром.  А ще вітром поширюється насіння кульбаби, берези.

2)  (Жолудь, горіх, реп‘яшок)  Жолуді падають на землю. Їх знаходять білки, миші, птахи і поспішають заховати або віднести в дупло чи нору.  Часто забувають про схованки і плоди проростають.

3) (Горох, квасоля, мак, малюнок насіння капусти). Коли  плоди гороху, капусти  висихають, то розтріскуються, а насіння розлітається. Отже, деякі рослинки самі розкидають своє насіння.

Молодці, ви були уважними і тому справилися з домашнім завданням.  
- Ми вже багато знаємо про царство рослин. А сьогодні завітаємо в ще одне царство природи.

Підготовка до сприймання нового матеріалу.
          Переставте літери, щоб утворилось слово.
И И БГР (гриби)
Повідомлення теми та мети уроку.
Тема уроку: «Гриби їстівні та отруйні. Правила збирання грибів.»
— Сьогодні ви розкажете, що вже знаєте про гриби, і дізнаєтесь чимало нового про них: правила збирання грибів, навчитесь розпізнавати їстівні та отруйні гриби.
Вивчення нового матеріалу.
     Робота за підручником. (с.54-55)
Розгляньте малюнки.
-         Пригадайте, чи доводилося вам разом з дорослими збирати гриби?
-          Де ростуть гриби? Майже всі ви бачили гриби, хто в лісі, хто в магазині, хто на подвір‘ї.
-         Назвіть відомі вам гриби.
-         Скільки грибів назбирав казковий чоловічок?
Гриби з‘являються наприкінці літа й  на початку осені, коли досить тепло і в грунті є достатньо вологи. Для багатьох грибів домівка-  ліс.
Прочитайте пораду Їжачка хитрячка
Як збирати гриби.
Фізхвилинка
А Їжачок Хитрячок всіх запрошує в лісок..
Заплющіть очі, вслухайтесь як шелестить листя, вдихніть на повні груди повітря.
(Звучить запис)
  Гра «У ліс за грибами»
    А перед нами лісова галявина.  Тож ми кошика візьмемо, і грибочків наберемо.
Їжачок нагадує, що потрібно знати, які з них їстівні, а які отруйні.
(Діти почерзі кладуть гриби в кошик)
    А чому не зірвали мухомора? 
У наш кошик не потррапили отруйні гриби.І тому треба бути пильними. Але не варто збивати чи розчавлювати отруйні гриби. Їх їдять кабани, лосі, олені, борсуки, білки.
Узагальнення та систематизація набутих знань.
1. Тест  «Так чи ні?»
Зафабрувати  червоним кольором  хибні висловлювання, зеленим істинні.
-         Гриби — живі організми.
-         Мухомор, бліда поганка — їстівні гриби.
-         Отруйні гриби маскуються під їстівні.
Шляхом самоперевірки  перевірте свою роботу.

2. Г ра «Їстівне — неїстівне»
 Якщо гриб їстівний, діти плескають у долоні. Якщо гриб неїстівний — тупотять. (Мухомор, опеньки, білий гриб, бліда поганка, несправжні опеньки, підберезник)

3. Робота в зошиті.

4. Загадки
5. Гра «Я знаю цей  гриб».
Учні отримують круг з зображеннями грибів та прищіпочки. якщо дитина знає цей гриб, прикріплює  прищіпочку. (Вчитель зможе визначить, які гриби добре засвоїла дитина)
VII. Домашнє завдання.
Опрацювати с. 54-55, на вибір складіть пам‘ятку для грибників – початківців,

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Які бувають гриби?
— Назвіть їстівні гриби свого краю.
— Назвіть отруйні гриби свого краю.
— Продовжіть правила збирання грибів:
- Зрізуй гриби...
- Збирай тільки...
- Не знищуй...
Я запам̕ятав ( запам̕ятав), не знаєш гриба….